pezet.eu   pezet.com.pl   zegaryelektroniczne.com   zegaryelektroniczne.com.pl   zegaryelektroniczne.pl  
Rok założenia
1989

45-215 Opole ul. Luboszycka 18
Przedsiębiorstwo Zastosowań Techniki
PeZeT Krzysztof Hajduczek
tel. 77 4744 264 info@pezet.com.pl
Nasze aukcje :
Allegro
Nick : pezetsc

Współpracujemy z :

spectra-laser logoZastrzerzenia prawne

Polityka prywatności,
RODO


Informacja o obowiązku stosowania kas fiskalnych w kantorach wymiany walut.

Przepisy i terminy instalacji - rozwiń
Zgodnie z nowym rozporządzeniem odnośnie zwolnień ze stosowania kas fiskalnych od roku 2018 kantory przestają być zwolnione z obowiązku stosowania kas rejestrujących. Zgodnie z tym rozporządzeniem przewidziany jest okres na wdrożenie kas fiskalnych do 31.03.2018r. - do tego terminu wszystkie kantory muszą mieć zainstalowane i zafiskalizowane kasy rejestrujące.


Sposoby realizacji obowiązku u użytkowników programu KANTOR2000 - rozwiń
Nasze oprogramowanie do obsługi kantoru jest przystosowane od wielu lat do współpracy z urządzeniami fiskalnymi produkcji ELZAB S.A. oraz NOVITUS

Użytkownicy programu KANTOR2000 mogą spełnić obowiązek na dwa sposoby:

 • nieco tańszy ale dość niewygodny poprzez instalację dowolnej kasy fiskalnej.
  Wtedy ręcznie równocześnie z rejestracją sprzedaży walut w programie wprowadzamy te transakcje do kasy fiskalnej. Jest to uciążliwe szczególnie w punktach gdzie jest wiele operacji sprzedaży. Dodatkowo występuje duże prawdopodobieństwo pomyłek i rozbieżności wartościowych pomiędzy kwotami zarejestrowanymi przez kasę fiskalną i w systemie komputerowym co musi być zgodne. Ponieważ transakcji zafiskalizowanych nie da się korygować błędy te mogą być trudne do poprawienia. Instalacja w tym trybie nie wymaga naszego udziału można zakupić dowolną kasę w autoryzowanym serwisie kas fiskalnych (należy zwrócić uwagę jedynie na możliwości kasy odnośnie kwot i ilości szt jakie może rejestrować w pozycji paragonowej – ponieważ liczby te często są w kantorach większe niż najprostsze modele kas dopuszczają).
 • Droższy ale pozbawiony wad pierwszej wersji sposób poprzez instalację drukarki fiskalnej.
  Umożliwia ona automatyczne i bezobsługowe drukowanie paragonów fiskalnych w trakcie rejestracji transakcji sprzedaży w programie bez możliwości pomyłek i rozbieżności.
  Instalacja w tym trybie musi być przeprowadzona z naszym udziałem ponieważ program musi być połączony z drukarką fiskalną i przekonfigurowany do współpracy z danym urządzeniem fiskalnym, urządzenie to również musi być wstępnie skonfigurowane do współpracy z programem.
  Nasza firma będąc autoryzowanym dystrybutorem ELZAB S.A i NOVITUS może przeprowadzić pełne wdrożenie fiskalizacji.
  U klientów oddalonych od siedziby naszej firmy o nie więcej niż ok. 100km możemy sami przeprowadzić instalację, fiskalizację, przygotować wszystkie dokumenty związane z fiskalizacją i uzyskaniem ulgi 700zł oraz późniejszy serwis.
  U klientów zlokalizowanych dalej możemy zrobić instalację zdalną poprzez wysyłkę urządzenia zaprogramowanego pod klienta, oraz przekonfigurować oprogramowanie do współpracy z urządzeniem (stosując np. zdalny dostęp przez internet lub wysłać właściwą aktualizację aplikacji z wprowadzonymi zmianami gdy brak jest możliwości połączenia internetowego), oraz zorganizować fiskalizację i serwis urządzenia na miejscu instalacji poprzez inne firmy autoryzowane z rejonu instalacji.


 • Wybór urządzenia fiskalnego standardowe czy ONLINE Ready? - rozwiń
  Spośród urządzeń fiskalnych ELZAB należy na początek wybrać czy chcemy użyć urządzenia aktualnej generacji czy urządzenia wstępnie przygotowanego pod kolejną zmianę przepisów fiskalnych – kasy fiskalne ON-LINE (aktualne rozporządzenie o kasach fiskalnych przewiduje obowiązek stosowania tych urządzeń dla poszczególnych branż w okresie od 1.1.2019 do 31.12.2022r).
  Ponieważ kantory aktualnie nie są wyspecyfikowane w tym terminarzu można domniemać iż będzie ich dotyczył ostatni termin 31.12.2022r czyli za 5lat tyle co pojemność pamięci fiskalnej typowej kasy, drukarki fiskalnej.
  W firmie NOVITUS prawie wszystkie urządzenia są objęte programem ON-LINE READY Urządzenia ON-LINE mają samoczynnie łączyć się poprzez internet z Centralnym Repozytorium Kas i natychmiast przesyłać dane o transakcjach w postaci pliku JPK_Paragon. Urządzenia te jeszcze są niedostępne na rynku ponieważ nie ma nawet rozporządzenia o warunkach technicznych jakie mają spełniać – prawdopodobny termin rozpoczęcia ich produkcji to 4 kwartał 2018.
  Na chwilę obecną są jedynie w sprzedaży urządzenia ON-LINE Ready czyli urządzenia aktualnej generacji które zgodnie z zapewnieniem producenta w momencie wejścia w życie kas ONLINE zostaną przez producenta przerobione na wersję ONLINE za opłatą jedynie 200zł.
  Urządzenia te aktualnie są droższe od tych samych bez tego zapewnienia o kilkaset złotych oraz dotyczy to tylko kilku wyższych modeli urządzeń.
  Sama procedura tej przeróbki również będzie dość złożona – kasa będzie musiała mieć wykonany odczyt modułu fiskalnego zostać przerobiona u producenta i ponownie zafiskalizowana – co będzie skutkowało dość długim brakiem tego urządzenia w eksploatacji.
  Zaletą tego rozwiązania jest, że pod koniec okresu użytkowania kasy, drukarki (zapełnienia modułu fiskalnego) zostanie on wymieniony na nowy bez dodatkowych wysokich kosztów i kasa będzie mogła być użytkowana kolejnych 5 lat.


  Wdrożenie urządzenia fiskalnego w kantorze przy współpracy z programem KANTOR2000 - rozwiń
  Wdrożenie urządzenia fiskalnego powinno odbywać się dwu-etapowo.
  Najpierw powinno być zainstalowane i uruchomione w trybie szkoleniowym (od strony użytkownika działa tak samo jak po fiskalizacji ale bez zapisu do modułu fiskalnego w tym okresie ewentualne przerwy w pracy urządzenia, pomyłki i inne błędy nie mają konsekwencji fiskalnych nie są rejestrowane, podczas fiskalizacji wszystkie te dane zostaną skasowane.
  Zaleca się aby w tym trybie pracować przez minimum miesiąc choć na odpowiedzialność klienta można również skrócić lub ominąć ten etap.
  W tym okresie chęć instalacji urządzenia fiskalnego musi być zgłoszona do urzędu skarbowego na właściwym formularzu.
  Po przeprowadzeniu fiskalizacji stosowanie urządzenia jest już obowiązkowe i nieodwracalne (ewentualne błędnie wystawione dokumenty – paragony muszą być unieważnione dokumentacyjnie) i w przypadku awarii nie można prowadzić sprzedaży do czasu jego naprawy. Z tego powodu dla zapewnienia ciągłości pracy dla klientów posiadających dużo urządzeń fiskalnych zaleca się posiadanie urządzenia dodatkowego – rezerwowego które może natychmiast zastąpić urządzenie niesprawne.
  Po fiskalizacji w terminie 7 dni musi być dokonane zgłoszenie do urzędu skarbowego który nada numer ewidencyjny urządzeniu.
  Wtedy również możemy wystąpić o zwrot ulgi za zakup urządzenia fiskalnego.


  Cennik urządzeń fiskalnych, akcesorii i usług związanych z fiskalizacją kantorów - rozwiń
  Koszt urządzeń fiskalnych produkcji ELZAB i NOVITUS w naszej firmie jest zgodny z cennikiem producenta.
  Przy zakupie u nas drukarki fiskalnej nie pobierany dodatkowych opłat za przestawienie programu w tryb fiskalny (dotyczy oprogramowania w wersji od 3.01) i zaprogramowanie urządzenia.
  W przypadku chęci tylko przestawienia programu w tryb fiskalny i połączenia go z drukarką fiskalną posiadaną lub nową zakupioną gdzie indziej koszt tej operacji wynosi 150zł netto dla urządzeń produkcji ELZAB, dla urządzeń innych producentów wymagana jest rozbudowa oprogramowania która musi być indywidualnie skalkulowana i będzie wykonywana zależnie od posiadanych mocy przerobowych.
  Dodatkowo w przypadku instalacji urządzenia przed terminem klientowi przysługuje ulga podatkowa za zainstalowanie urządzenia w wysokości 700zł.

  Cennik oferowanych urządzeń fiskalnych dla kantorów (stan na 16.02.2018)

  Typ urządzeniaCena nettoCena brutto
  Drukarka fiskalna ELZAB ZETA
  (najtańsza drukarka fiskalna w zupełności wystarczająca w kantorach)
  1990,002447,70
  Drukarka fiskalna NOVITUS DEON E
  (najmniejsza gabarytowo drukarka fiskalna wystarczająca w kantorach)
  2290,002816,70
  Drukarka fiskalna NOVITUS BONO E
  2490,003062,70
  Drukarka fiskalna ELZAB MERA TE
  (szybsza o większych możliwościach nie wykorzystywanych w kantorach)
  2590,003185,70
  Drukarka fiskalna ELZAB MERA+ TE FV
  (z dodatkową funkcją fakturowania nie wykorzystywaną w kantorach)
  2790,003431,70
  Drukarka fiskalna NOVITUS DELIO PRIME E
  2790,003431,70
  Drukarka fiskalna NOVITUS HD E
  (najszybsza i jedyna drukarka w naszej ofercie z papierem 80mm)
  2990,003677,70
  Drukarka fiskalna ELZAB MERA+ TE FV ONLINE READY
  (jedyna drukarka fiskalna w wersji ONLINE READY)
  3190,003923,70
  Papier do drukarki ZETA 57mm/60m2,593,19
  Papier do drukarki MERA 57mm/80m2,993,68
  Kasa fiskalna NOVITUS NEXT
  Nowa generacja kasy fiskalnej połączenie tabletu z drukarką fiskalną
  Umożliwia instalację dedykowanego oprogramowania do prowadzenia kantoru
  Może zastąpiś cały system komputerowy, może sterować tablicą kursów
  2190,002693,70
  Kasa fiskalna ELZAB MINI E 3K
  (najtańsza mała tradycyjna kasa z kopią elektroniczną)
  1290,001586,70
  Kasa fiskalna ELZAB MINI E 3K ONLINE READY
  (jw. z opcją ONLINE READY)
  1590,001955,60
  Kasa fiskalna ELZAB K10 3K
  (kasa mobilna najmniejsza gabarytowo z ekranem dotykowym bez tradycyjnej klawiatury, bardzo małe rolki papieru konieczność częstej wymiany)
  1290,001586,70
  Kasa fiskalna ELZAB K10 ONLINE READY
  (jw. z opcją ONLINE READY)
  1590,001955,60
  Papier do kasy MINI 57mm/40m1,892,32
  Papier do kasy K10 57mm/18m1,091,34
  Wszystkie ceny w PLN loco magazyn Opole.

  Cennik usług związanych z fiskalizacją kantorów

  WyszczególnienieCena nettoCena brutto
  Przystosowanie programu KANTOR 2000 do współpracy z drukarką fiskalną
  (przy zakupie drukarki u nas)
  bezpłatnie
  Przystosowanie programu KANTOR 2000 do współpracy z drukarką fiskalną
  (klient posiada drukarkę)
  150,00184,50
  Usługa fiskalizacji kasy/drukarki fiskalnej
  (u nas w serwisie)
  50,0061,50
  Usługa fiskalizacji kasy/drukarki fiskalnej
  (u klienta)
  100,00123,00
  Przegląd okresowy
  (wykonywany co rok)
  80,0098,40
  Przegląd okresowy
  (wykonywany co dwa lata)
  160,00196,80
  Koszt dojazdu
  (doliczny do wszystkich czynności wykonywanych poza Opolem)
  0,85/km1,05/km


  Usługa zdalnej pomocy technicznej i zdalnych prac wdrożeniowych - rozwiń
  W związku z spodziewanymi zmianami przepisów i przewidywanymi kolejnymi aktualizacjami oraz zmianami w prowadzeniu kantorów (m.in. zapowiedzi wprowadzenia obowiązkowych terminali płatnosci elektronicznych w firmach, wysyłania JPK nie tylko VAT, zmiany w sprawozdawczosci GIIF) aby usprawnić aktualne prace wdrażaniowe oraz przyszłe zmiany proponujemy dodatkową usługę zdalnego dostepu.
  Usługa ta jest możliwa w punktach gdzie w komputerze na którym jest zainstalowany program kantor jest dostęp do internetu i umożliwia stworzenie połączenia nas z tym komputerem poprzez internet.
  Połączenie tego typu jest bezpieczne ponieważ nieda się go stworzyć bez wiedzy drugiej strony. Abysmy mogli wykonać taka sesję musimy połączyć się najpierw telefonicznie i równocześnie uruchomić oprogramowanie TeamViewer na obu łączonych komputerach. Po rozłączeniu się aby od nowa dokonać połączenia trzeba powtórzyć procedurę. Niema możliwości dostać się do komputera bez wiedzy jego użytkownika.
  Do tego celu wykorzystujemy komercyjną wersję powyższego oprogramowania - mamy wykupioną licencję pozwalającą łączyć się z dowolną ilością użytkowników, użytkownik z którym się łączymy nie musi wykupować tego oprogramowania.

  Koszt tej usługi to 5zł/miesiąc (płatne z góry za okres minimum 6 miesięcy) za gotowość oraz 40zł/godz pracy zdalnej lub 30zł/miesiąc (płatne z góry za okres minimum 3 miesiące) za gotowość i do 1h/mies usługi zdalne lub 60zł/h usługa bez abonamentu.  Kliknij jeśli chcesz pobrać formularz zamówienia


  zegarycyfrowe.com   zegarycyfrowe.com.pl   zegarycyfrowe.pl   digitclocks.com   digitalclocks.eu